Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri

 

Beğendiğiniz  renklerden olabilecegi gibi begendiginiz iplerle örebileceginiz Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri  anlatımı ile sizlerleyiz.

Yarım motif ve tam motiften oluşan tığ ile yapabileceginiz el işimizin Şeması ve anlatımı aşagıda mevcuttur. Motifleri hangi düzende yerleştireceğinizi gösteren şemada bulunmaktadir. Tabi siz istediğiniz düzende yapabilirsiniz. Bu şekilde benim çok hoşuma gitti. Sizler farklı düzenlerde de yerleştirebilirsiniz.

Bebek Battaniyesi Örgü Modellimizi tığ kullanılmıştır. Önce şema ile anlatıma başlayalım. Daha sonra nasıl örebileceginizi gösterecegimiz anlatımımıza geçelim.

 

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri

 

 

 

1.tur : Sihirli halka içine 3 zincir çekerek başlayalım. Toplam 12 trabzan yapalım.

2.tur : 3 zincir çekerek başlayalım. Trabzanın içine aynı yere 5 trabzan yapalım. Bir sonraki trabzana sık iğne yapalım. Bu şekilde 5 yaprak daha yapalım.

3. tur : 2.turda yaptığımız işlemi sık iğneler üzerine yapalım.

4.tur : Bu turda 7 trabzan yapalım. 2 zincir çekelim. Aynı yerden başlayarak 7 trabzan yapalım. Bu işlemi sıra sonuna kadar tekrar edelim.

Motif bu şekilde yapılıyor. Üst kısımda yarım motifin ve tam motifin yapılış şeması verilmiştir. Oradan takip edebilirsin. Motifin ekleme şekli aşağıdaki fotoğraflarda görebilirsiniz. Motifleri aşağıdaki düzende yerleştirebilirsiniz.

 

 

Bebek Battaniyesi Örgü Modelleri” için bir yorum

  • Ekim 3, 2017 tarihinde, saat 5:11 pm
    Permalink

    örgü işlerine verdiginiz acıklayıcı örnekler ve anlatimlar için tesk ederim.

    Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir