Hassas Ciltler için makyaj tavsiyelerimiz

Hassas Ciltler için makyaj tavsiyelerimiz

Her makyajdan sonra cildinde kızarıklar ve sivilce oluşumu mu gözlemliyorsun? Eğer cevabın evet ise, bu yazımızı dikkatlice okumanuz sizin yararınıza olacagına eminiz. Hassas cilde sahip olanlar, makyaj yaparken daha dikkatli olmaları gerekiyor. Peki ama nasıl? Cevabı sizin için hazırladığımız yazımızda bulabileceksiniz.

 

Hassas Cilde ve karma bir teninizmi var? işte size makyaj tavsiyelerimiz

Cildini temiz tut


Öncelikle makyaja başlamadan önce, cildinizin temiz ve nemlendirilmiş olmasına dikkat edin. Sorunlu bir cildin varsa, buna uygun nemlendirici seçmelisin. Eve geldiğinde, makyajını mutlaka çıkarmalısın. Unutma, yüzünde kalan makyaj bir süre sonra gözeneklerine kir ve yağ ile tıkayıp siyah nokta ve sivilce oluşturabilir.

İzlerini gizle

Cildindeki sivilce izlerini ve kızarıklıklarını, makyaja başlamadan önce kapatabilirsin. Bunu için cilt rengine yakın bir kapatıcı yardımı ile sadece izlerinin üzerine sürüp daha eşit cilt rengine sahip olabilirsin.

BB krem tercih et

Hassas cilde sahip olanlar, günlük makyajında fondöten yerine bb krem tercih edebilirler. Renkli nemlendirici olan bu kremler, cildimize ağırlık yapmadan, lekelerimizi kapatır ve bize taze bir görüntü sunar.

Pudra kullan

Eğer yağlı bir cildin varsa, makyajının parlamaması için pudra ile sabitleyebilirsin. BB kremin üzerine süreceğin transparan pudra, cildinin yağlı gözükmesini engelleyecektir.

Editörden tavsiye: Fırçanda kalan makyaj kalıntıları bir süre sonra bakteri üretebilirler. bu nedenle size tavsiyemiz  fırçalarınızı düzenli olarak, yüz yıkama jeli ile yıkamanız olacaktır. Bu şekilde cildinize daha sağlıklı makyaj uygulayacaksınız.

Birde ucuz ürünlerden uzak durmanızı tavsiye ederiz.Bilindik markaları tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Sevgi ile kalın…

Ceren..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir