İş hayatında başarılı olmanın sırları

CeReN : Bahar Madazlı, “Sonuç odaklı yaklaşım: Sorunun değil sonucun parçası ol” diyerek iş hayatında başarıyı yakalamak isteyenlere tavsiyelerde bulundu.

İş hayatında başarılı olmanın sırları

Profesyonel iş hayatında en önemli ilkelerden biri sorunun değil, sonucun parçası olmaya özen göstermektir. Sonuç yolunda ilerlerken karşılaştığınız sorunlarda her zaman rol almak zorunda olmadığınızı fark etmelisiniz. Başarı fırsatlarını yakalamak için risk faktörünü kullanmaktan korkmayın. Azıcık cesaret edip, minik risk alıp ve ‘yaparım ben’ deyip kendinizi sonucun ellerine bırakın.

Sonuç odaklı olun

Yaptığımız işte başarılı olmanın şartı “sonuç” demektir. Sonuç ise, yaptığımız işte hedefi tam ortasından vurmaktır. Bir çeşit “anlık hedefe kitlenmek” diyebiliriz. Sonuçlandıramadığımız her işin bedelini ise başarısızlıkla öderiz. Kendimize her zaman sorunun değil sonucun parçası olmanın hazzını yaşatalım.

Hedefinize kitlenin

Işığınızı yakalamak için hedefiniz olsun ve o hedef doğrultusunda en iyisi olmak için çalışın. Motivasyonunuzu düşürmek isteyenlere en güzel cevap, onları görmezden gelerek hedefinize doğru emin adımlarla yürümektir. Sizi gittiğiniz yolun doğru olmadığına inandırmak isteyenler çıkabilir; onlara sağır olun yolunuza yürümeye devam edin.

Kendinize güven ile başarının kapılarını aralayın

Güven, en büyük güçlerden biridir. İş hayatındaki başarılarınız kendinize olan güveninizin artmasına neden olur. Sadece kendinize inanın. Doğru yolda ilerlediğinize inandığınızda özgüveniniz artar. Güven sayesinde önünüze çıkan engellere karşı mücadele edebilme gücü yakalarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir