Kar Tanesi Dantel Tığ işi Modeli

Kar Tanesi Dantel Tığ işi Modeli

Kar Tanesi Dantel Tığ işi Modeli yapımı için dantel iplik, makas ve tığa ihtiyacımız olacak. Renkli ipliklerle örebilirsiniz. Kar Tanesi Dantel Tığ işi Modeli motifi resimli anlatımlı olarak siz degerli ziyaretçilerimize sunacağız.

Kar Tanesi Dantel Tığ işi Modeli

İlk olarak 6 zincir çekip halka oluşturuyoruz.

3 zincir çekip hemen yanına ikili trabzan yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz ve 2 tane trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi 4 kez daha tekrar ediyoruz.

Kar Tanesi Dantel Tığ işi Modeli Yapılışı

Tekrar 3 zincir çekerek bu tura başlıyoruz. Hemen yanına ilk yuvanın içine 3 trabzan daha yapıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz. Diğer yuvaya 4 trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar diğer yuvalar içine de yapıyoruz.

Bu turda 3 zincir çekiyoruz ilk yuvaya trabzan ile batıyoruz. Tekrar 3 zincir çekiyoruz. Ve bir önceki turda yaptığımız 4 trabzanın üzerine yine 4 tane trabzan yapıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

5 zincir çekiyoruz. Bir önceki turda yaptığımız bir trabzan üzerine 4 trabzan yapıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip önceki turda yaptığımız 4 trabzan üzerine yine 4 trabzan yapıyoruz. Son ilmekleri birlikte örüyoruz. Sıra sonuna kadar aynı işlemi yapıyoruz.

5 zincir çekiyoruz. İlk yuvanın içine sık iğne ile batıyoruz. Daha sonra tekrar 5 zincir çekip bir önceki turda tek trabzan üzerine yaptığımız 4 trabzanın üzerine tekrar 4 trabzan yapıyoruz. Yalnız son ilmekler birlikte çekilecek. 3 zincir çekip trabzanların tepesine batıyoruz. Tekrar 5 zincir çekip önümüzdeki yuvaya sık iğne ile batıyoruz. Yine 5 zincir çekip bir önceki turda son ilmekleri beraber ördüğümüz trabzanlar üzerine 1 trabzan yapıyoruz. 3 zincir çekip trabzanın tepesine batıyoruz. Aynı işlemi sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz. Böylelikle kar tanesi motifimiz bitmiş oluyor.

Kar Tanesi Dantel Tığ işi Modeli

Bu motifleri birleştirerek dantel salon takımı örebilirsiniz. Sıralı olarak birleştirerek üzenine trabzanlar yaparak dantel havlu kenarı örebilirsiniz. Veya tek olarak bırakıp dantel bardak altlığı olarak örebilirsiniz. Musmutlu günler dilerim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir