Kısa sürede güzel görünmenizi sağlayacak güzellik sırları

Kısa sürede güzel görünmenizi sağlayacak güzellik sırları

Son anda çıkan davetler için kısa sürede harika bir görünüme kavuşmanızı sağlayacak bu güzellik sırlarına ihtiyacınız olabilir.

Ofiste çalışırken aniden bir telefon geldi ve son dakikada organize edilen davete davet edildiniz. Ancak yüzünüzün yorgun olduğunu düşünüyorsunuz ve hazırlanmak için fazla zamanınız yok. İşte böyle zamanlar için ihtiyacınız olan tek şey pratik güzellik sırları.

İşte kısa sürede güzel görünmenizi sağlayacak 5 güzellik sırrı:

1- Mat ruj
Ruj, tüm görünümüzü bir anda değiştirebilecek güce sahiptir. Ancak kremsi yapıdaki ve daha parlak rujlar çabuk hazırlanmanız gerektiğinde riskli olur. Mat rujlar ise sizi kurtaracaktır. Gündüzden geceye rahatça taşınabilir, ayrıca duruşu sayesinde daha taze görünürsünüz.

2- Kuru şampuan
Çantanızda veya ofisteki çekmecenizde her zaman kuru şampuan bulundurmalısınız. İyi bir kuru şampuan saçınız için çifte görev görür. Hem saçınızdaki fazla yağı alır hem de saç spreyi görevi görerek hacim ve şekil verir. Uyguladıktan sonra saçlarınızı savurarak çıkmaya hazırsınız!

3- Yağ emici mendil
Yağ emici mendiller, taze bir cilt için gizli silahınızdır. Cildinizdeki fazla yağı alarak hem kusursuz gece görünümüne kavuşacaksınız hem de çektireceğiniz bütün fotoğraflarda parlamayı önleyeceksiniz. Bir taşta iki kuş!

4- İmza parfüm
Masanızda veya çantanızda seyahat boyu bir şişede imzanız haline getirdiğiniz kokunuzu taşımak her zaman iyi bir fikirdir. Sadece çevrenizin değil sizin de sevdiğiniz bir kokuyu sıkmak hem görünümüzde double etki yaratacak hem de kendinize olan güveninizi tazeleyecektir.

5- İyi bir toka

Saçınızı Fransız örgüsü veya at kuyruğu veya seksi bir dağınık topuz yapmaya karar vermiş olmanız tek bir gerçeği değiştirmiyor: Yanınızda her zaman toka bulundurun. Özellikle saçınızla aynı renkte olan lastik tokalar ve can kurtarıcı nitelikteki tel tokalar her zaman iş görür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir