Örgü Dokulu Kalp Modeli

Bebek örgü modelleri – Örgü Dokulu Kalp Modeli

Beğendiğiniz  renklerden olabilecegi gibi begendiginiz iplerle örebileceginiz Örgü dokulu Kalp Modeli anlatımı ile sizlerleyiz.  Örgü dokulu Kalp Modelimizde Alize Diva ve 3.5 mm tığ kullanılmıştır. Önce şema ile anlatıma başlayalım. Daha sonra nasıl örebileceginizi gösterecegimiz anlatımımıza geçelim.

Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı

Örgü dokulu kalp modeli yapılışına 8 ve katları + 2 zincir çekerek başlıyoruz.
1.tur : Zinciri çektikten sonra 2. zincire sık iğne ile batıyoruz. 2 zincir çekip 3. zincire 1 trabzan yapıyoruz. Bir sonraki zincire gelip aynı yere 3 trabzan yapıyoruz. Yanındaki zincire 1 trabzan yapıyoruz. 2 zincir çekip 3. zincire sık iğne ile batıyoruz. Tekrar 2 zincir çekiyoruz. 3. zincire trabzan yapıyoruz. Bu işlemi sıra sonuna kadar devam ettiriyoruz.

Örgü Dokulu Kalp Modeli Yapılışı 1

2.tur : 5 zincir çekip dönüyoruz. İlk trabzanın üzerine sık iğne ile batıyoruz. Resimde görüldüğü gibi 2. trabzana içten batıyoruz. Buraya 1 zincir çekip 5 sık iğne yapıyoruz. Trabzanın üzerine. Sonra 3. trabzana içten batıp 1 zincir 5 sık iğne yapıyoruz. Krokodil örgü yapar gibi. 3 zincir çekiyoruz ortadaki trabzana sık iğne ile batıyoruz. Sondaki trabzana 1 sık iğne yapıyoruz. 5 zincir çekip diğer ilk trabzana atlayıp aynı işlemleri sıra sonuna kadar tekrar ediyoruz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir