Tesettür Giyiminde Tarz Model olun

Şık giyinmek her hanımın isteğidir elbette. Üzerinize Kombin yaparken tesettüre uygun stil ipuçlarımız ile şıklığınıza şıklık katmak her tesettürli kadının hakkı elbette.

Yapmanız gereken ise kombinlerinizde doğru renk, desen ve parçaları birleştirmenizdir. Sizlere bugün tesettür giyimine özel tesettür stil ipuçlarını paylaşacak ve sizlerin kendinize dogru tarzda tesettür modasına uymanız hakkında önemli ipucları verecegiz.

Tesettür Giyiminde Tarz Model olun

Giyeceğiniz kıyafetlerinizi bir gün önceden hazırlamanız, sabah koşuşturmanızda size kolaylık sağlayacaktır. Önceden hazırladığınız kıyafetlerinizde, ne giyeceğinizi zaman sıkıntısı olmadan daha rahat ve doğru parçalarla yapabilirsiniz.

İlk ipucumuz desenli elbise ya da şal ve eşarplarınızı doğru kullanmak üzerine. Tesettürlü hanımların yaptığı en büyük hatalardan biri, seçilen kıyafet üzerine örtülen eşarp ya da şal seçimidir. Eğer kıyafetimizde hareketli desenler var ise muhakkak şal ya da eşarp seçimimiz tek renk üzerine olmalıdır. Desenli bir kıyafet üzerine seçilen desenli eşarp yanlış bir seçimdir. Zarafet doğru renk ve desenleri yerinde kullanmakla sağlanır.

 
Tesettür Giyim Stil İpuçları

Kentli kadınların, öğrenci ve çalışan hanımların özellikle tercih ettiği başörtüsü biçimi şaldır. Eşarp ise genelde daha geleneksel düşünen ve yaşayan hanımefendilerin tercih ettiği örtü biçimidir. Gerek şal olsun, gerek eşarp olsun biri diğerinden daha zarif değildir. Eşarbında şalında kullanım biçimleri, kişinin kendi düşünce yapısı kültürü ve sosyal hayatı bakımından kendine yakın hissettiği türü seçme şeklidir. Şal kullanımı da artık tüm hanımlarımız arasında bir trend. Hem kolay kullanımı hem zarif duruşu ile daha modern daha kentli kadınların vazgeçemedikleri arasında. Her güne özel kombin yaparken şal renklerinizde, bazen gardırobunuzda istediğiniz renk ya da ton bulunmayabilir. Sizlere önerimizi iki renkli şalları tercih etmenizdir. Bu sayede bir şalı birçok farklı kombin seçeneğinde kullanabilirsiniz.


Topuklu ayakkabılar tercih ettiğiniz kıyafet seçimlerinizi şık gösterecektir. Topuklu ayakkabılarla giymiş olduğunuz bir kıyafeti de daha iyi taşıyabilirsiniz. Eğer gün boyu koşuşturma içinde olacaksanız hafif platformlu topuklu ayakkabıları seçmenizi öneririz. Özellikle uzun pardesüler altına zarif topuklu ayakkabılar çok şık durmakta. Pardesünüz tek renk ise eşarp ya da çantanızı desenli bir model seçebilirsiniz. Ama hem eşarp hem çantanın farklı desenlerde kullanılması ise yanlış bir seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir