Web Sitelerinize Seo Ayarları

Site içerisinde yapılan Seo Bir web sayfası üstünde gerçekleştirilen seo çalışmalarının tamamını konu almaktadır. Tasarladığınız projeniz için SEO işi gerçekleştirecekseniz, anlamı Seo çalışmasının temeli ilk olarak site içeriklerinde atılmaktadır.İçerik sitenin can damarlarından birisidir. SEO yapmını şöyle genel hatları ile iki maddeye ayıracak olursak; İngilizce olarak yer alan bu iki bölüm: On page SEO ile Off page SEO olarak isimlendirilir. On page SEO işlemi Türkçesiyle site içi seo, bir web sayfası üzerinde yapılan bütün optimizasyon tekniklerini kapsamaktadır.

Sizler için Maddeler halinde dikkat edilmesi gerekenleri kendi birikimlerimizden cıkan dogal yöntemlerin özetlerini sunuyoruz.Eminim bunları yaparsanız web siteniz daha iyi bir konuma gelecektir.

Web Sitelerinize Seo Ayarları

—Site içerisinde doğru SEO işlemi için yapılması gerekenleri konu başlıkları ile belirtmemiz gerekirse;

Özgün içerik yazılarının zorunluluğu,

—Site içerisinde doğru şekilde kullanılan Keywords, Title ve Description Meta taglar,

—İnternet üzerinde görsel içeriklerin etiketlenmesi,

—Site içi linkleme işlemi,

Etiketleme uygulaması,

—Sayfa içeriği için özgünlük ve güncelleme,

Heading taglarının doğru şekilde kullanımı,

—Text/HTML oranı,

—İnternet adresinin yapısı ve teknolojik uyumluluk durumu,

—Url içeriği,

Robots.txt’nin nasıl kullanıldığı

—internet adresinin dili ve kodlama içeriği,

Tüm arama motorları içerisinde özellikle Google sitesi özgün içeriklere çok ama çok önem vermektedir. Hatta siteniz için içeriğini kopyaladığınız siteyi sizin üstünüze çıkarmaktadır. Bunun nedeni arama motorlarına biz bu adresi referans olarak kullandık demektir.Bundan sonra içeriğini kopyaladığımız siteyi istemeden de olsa yüceltmiş olabilirsiniz. Tüm arama motorlarının tamamı içeriğin daha önce başka bir web adresi üzerinde yayınlanıp yayınlanmadığını bilmektedir. Bu yüzden SEO‘ya uygun bir site hazırlayabilmek için mutlaka sitemizin içeriğinin tamamını kendiniz yazmanız gerekmektedir.

Eğer makale satın alıyorsanız, bu makalelerin özgün içeriğe sahip olup olmadıklarını sizin için daha önce yazmış olduğumuz “Makale özgünlük Testi” isimli konudan makale özgünlük kontrolünü yaptırabilirsiniz.

Tagların Eklenmesi

Title yani diğer anlamı ilebaşlık yazımı hem ziyaretçiler için hemde arama motorları için her zaman önemlidir. Arama motorları yazıları içerisinde veya web sitenizde Title ve Description taglarını dikkate almaktadır.Genel olarak çoğunlukla hata yapılan kısım bu bölümdedir. Arama motorlarını ve ziyaretçileribu koşullar içerisinde kandırmaya çalışmak siteye hitçekebilmek için Title ve Description alanlarını anahtar kelimeler ile doldurulmaktadır. Bu durum geri dönüşü olmayan cezalara maruzkalmanıza neden olmaktadır. Keywords yani etiket uygulaması ise arama motorlarına sayfamızın içeriğinin bu anlamda hangi konular içerdiğini göstermek anlamına gelmektedir.

Site içi Seo Optimizasyon

İçerikleri Etiketleme

Görsel aramalar içerisinde sonuçlarınızın doğru şekilde çıkması da Seo açısından oldukça etkili bir işlemdi. Sektörel piyasa içerisinde görsel içeriklerin önemi değişkenlik gösterebilmektedir. Bir Otomobil sayfası için çok önemli olan görsel arama faaliyetleri Ödev sitesi için önemli olmamaktadır. Görsel sonuçlar bu anlamda doğrudan web adresinize ziyaretçi getirdiği için sitenizin sayfalarına eklediğiniz olduğunuz görsel öğelere mutlaka açıklamalar yazmanız gerekmektedir.

Sayfa İçerisinde Bağlantı Kurma

Web sayfaları üzerinde yazmış olduğunuz bir yazıdan daha önce ya da yazı içerisinde bir önceki yazınızın içerik kısmında geçen kelimeden bağlantı bulundurmanız site içi optimizasyonunu güçlendirmektedir. Örnek vermek gerekirse bu yazının başlarında Seo ilgili bir yazıma bağlantı vererek hem sizi bilgilendirmiş olduk.Bunun yanındaGoogle gözünde yazı değer kazanmış oldu. Bunun la beraber son yazılar, kategori sistemi, son yorumlargibi ilgili yazılar gibi site içi bağlantılar abartılmadan kullanıldığında etkili bir site içi bağlantı ağı oluşturuldu.

İçerikte Dikkat Edilmesi Gerekenler

Sitenizin içeriklerini mutlaka özgün şekilde yazmanız gerekmektedir.Fakat siteniz için sadece özgün yazmak yeterli olmayabilir. Burada başka etkenler devreye girmektedir. Site içerisinde yazılan yazıların 250 kelime ve üzerinde olması gerekmektedir. Bunun yanında en az 1 adet görsel öge eklemek son derece faydalıdır. Bu görsel ögeye etiketler getirerek yazıları daha etkin hale ulaştırabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir