Yağmurlu havalarda Makyaj önerileri

lkbaharın yağmurlu günlerine özel makyaj önerilerimizle sizlerleyiz. Her mevsimde bakımlı ve güzel görünmenin keyfini yaşayabilmeniz için öerilerimizi dikkate alın hanımlar. Sevgili hanımlar, Makyajın püf noktalarına dikkat ederek, gün boyunca kalıcı güzelliğe sahip olabilirsiniz.

Yağmurlu havalarda Makyaj önerileri

Yüzünüze Kapatıcıyı az miktarda sürmenizi tavsiye ediyoruz.

Yağmurlu günlerde kapatıcı kullanırken dikkat etmeniz gereken en önemli şeylerden birisi  sadece renk eşitsizliği olan yerlere uygulamanız gerekiyor ve tüm yüzünüze sürmeyin. Böylece kapatıcının yağmurda dağılmasını önleyebilirsiniz.

Renkli nemlendiriciler tercih etmeniz önemli.

Fondöten yerine renkli nemlendiriciler kullanmak gerekir cünkü böylelikle akma riskini ortadan kaldırmiş olursunuz. Yüzünüze daha doğal bir görünüm kaznadırmış olacaksınız.. Ayrıca yağmurdan ıslanan yüzünüzü kuruladığınızda nemlendircinin maske gibi çıkmasını önlemiş olursunuz. 😉

Suya dayanıklı maskara kullanın

Nemli havalarda içinize en dert olacak şey elbette maskaranızın akıp akmadığı olacaktır. Yağmurlu günlerde de seksi bakışlara sahip olmak için suya dayanıklı maskaraları önereririz.

Krem allıkla kalıcılığı artırın

Toz allık yerine krem allık kullanarak yanaklarınızdaki pembeliği sabit hale getirebilirsiniz. Ayrıca krem allıklar akma ve bulaşma yapmadığı için gün boyu rahatça kullanabilirsiniz.

Dayanıklı göz kalemleri seçin

Göz kaleminizin akmaması için maskara seçiminde olduğu gibi suya dayanıklı kalemler tercih etmelisiniz. Eğer yağlı bir göz yapınız varsa, siyah kalem yerine kahverengi kalemler deneyerek bulaşma riskini en aza indirebilirsiniz.

Makyaj bazını mutlaka kullanın

Yağmurlu havalarda eyeliner sürerken daha dayanıklı olması için mutlaka göz kapaklarınızda uygun bir makyaj bazı kullanın. Ayrıca suya dayanıklı eyelinerları da siz hanımlara öneririz.

Transparan pudra ile günü kurtarın

Makyajınızı sabitlemek için transparan pudra ve primer kullanmak da işinizi görecek ve makyajın akmasını engelleyecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir